Ahmet Kerim Acar

Ahmet Kerim Acar – TSK Subay

Dansevi sportif ve sosyal açıdan Bursa’nın en değerli dans okuludur. Gösterdiği başarılarla bunu her sene katlayarak sunmaktadır. Dansevi bu başarılarının yanında, kurduğu aile sıcaklığı ortamı ile sizlere evinizin rahatlığını sunmaktadır. Dansevi Türkiye’deki çoğu dans okuluna oranla, dans ederken size rahatlık sağlayan büyük dans salonlarına sahiptir. Bu dans salonlarının kullanımı açısından verdiği imkanlar ve kolaylıklarla dansa gönül veren öğrencilere en büyük desteği gösteren ekollerden biri olduğunu kanıtlamaktadır.

Dansevi dans eden bütün öğrencilerini sahiplenmesi ve yarattığı aidiyet duygusu ile belli bir süre sonra insanların tek kelimeyle mutluluk kaynağı olmaktadır. Böyle bir yerde mutlu olmak ve bunu hissetmenin değeri paha biçilemez.

Dansevi’nde ilk derste öğretilen bir konu var. Her ne kadar bu bir eğitim sırrı olsa da bunu paylaşmak istiyorum. Konu “Adım atmak”… Evet yürürken adım atmak, dans ederken adım atmak, koşarken adım atmak… Hayatımızın her anında yaptığımız bu fiziki faaliyet Dansevi’nde belli bir süre geçirdikten sonra hem fiziki hem manevi anlamda bambaşka bir hal alıyor. Nasıl mı? Aslında adım atmak Dansevi  ile tanışmaktır. Kişisel gelişimin en önemli konusu olan bu adım atmak meselesi Dansevinin bana verdiği en değerli katıdır. Hayatınızda hayallerinizi yarım bırakmayın ve adım atın. Bunun dışında kaliteli insanlarla tanışmak ve daha çok sosyalleşmem Dansevinin bana kattığı çok önemli katkılarındandır. Dans evrensel bir dil. Hem yurtiçi hem yurtdışı gidebileceğiniz her yerde öğrendiğim bu ortak dil, sosyalleşmem ve mutlu olmam açısından çok özel bir katkıdır.

Bir dansçı olarak dans gecelerinden beklentim nedir? Bu soruya ilk vereceğim madde kesinlikle dans edeceğim zemin, daha sonra ses sistemleri, gecede çalınan müzikler, geceye katılan insanların kalitesi, gecede yapılan gösteriler, gecenin yapıldığı yerin sıcaklığı vs. Türkiye’ de birçok dans gecesine katılmış bir dansçı olarak söylemek istiyorum ki dansevi; bir dans gecesinde olması gereken her maddeyi teker teker siz düşünmeden size sunmuş durumda. Hal böyleyken bize dans etmek düşer.

Dansevine her gittiğimde yaşadığım en özel durumlardan biri de; Mutluyum, mutlusun, mutlu. Size sunduğu rahatlık ve kaliteli eğitim ile mutlu oluyorsunuz ve etrafınızda mutlu insanlar görmek mutluluğunuzu katlıyor.

Dansevinde mutlu insanlar görmek benim de daha kolay mutlu olmamı sağlıyor. Hayatımızda sıkça karşılaştığımız özellikle iş stresi gibi  mutsuzluk kaynaklarından anında sıyrılıp ruhunuzu dansın mutluluğu ile ödüllendirebiliyorsunuz.

Seyhan Dişlon dans evine kayıt olurken ilk tanıştığım dans Hocam. Ve benim için bir dönüm noktası. Onla tanışmak hayatınız için atabileceğiniz en değerli “adım atmak” hareketi olacaktır. Hem kaliteli öğretmenliği, hem de size göstereceği yol ile istediğiniz her hedefi size çok kısa sürede başarabileceğinizi hissettiren, yol gösterici bir antrenör. Aldığı sayısız sportif başarı ile kendini kanıtlamış ve kendini eğitime, Bursa ve Türkiye’de değerli dansçılar yetiştirmeye adamış bir öğretmen.

Dinçer Dişlon aldığı sayısız sportif başarı ile kendini dünya çapında kanıtlamış bir dansçı ve eğitmendir. Bursa’ da  böyle bilgili ve başarılı bir eğitmen ile çalışmak benim için bir gurur kaynağı… Öğrencilerine verdiği değer ve onların aldığı sportif başarılar ile Türkiye’ de ki dansevi ekolünün yaratıcısı ve devamlılığını sağlamaktadır. Hala tanışmadıysanız ölmeden önce yapmanız gereken 10 maddelik listenizde baş sıralarda yer almalı diyorum. Onu tanımak, tanışmış olmak hayallerinize ve kendinizi gerçekleştirmek adına attığınız en değerli adım olacaktır.