Mısra Ergiyen

Mısra Ergiyen ÖĞRENCİ

Dansevi ‘ni ailem oraya başladığında tanıdım ve ben o zaman on yaşındaydım. Annem babam derslere girerdi ben inatla katılmazdım. Dinçer hocam da beni hiç zorlamazdı. Ailem ısrar ederdi arka sıralara geçip yapmaya çalışmam için, ben yapmazdım. Zamanla derslere kendi isteğimle katıldım. Ve dans ettikçe, geliştikçe çok mutlu oldum. İyi ki Dansevinin o renkli, eğlenceli dünyasına adım atmışım.

Dansevinde mutluyum, çünkü dans etmeyi burada öğrendim, meğer benim içimde dans etme tutkusu varmış. Dinçer Hocam beni televizyondaki yarışmaya yönlendirince kendimi çok küçük yaşta büyük bir maceranın içinde buldum. Ailem benim peşimde çok koştu. Hocam sayesinde televizyona çıkarak dans ettim. Kısa sürede birçok insanla tanıştım, benden çok büyük bir sürü arkadaşım oldu. Bugün burada dans ediyorsam ve kendimi mutlu hissediyorsam bunu başta Dinçer Hocama, Seyhan Hocama ve aileme borçluyum.

Dansevi bana çok şey kattı, başta dans etmeyi, her yaş grubundan insanlarla diyalog kurmayı, ailemle birlikte bir sosyal faaliyet yapmayı, kendimi daha çok önemsemeyi, mücadeleyi, güzel bir amaç için yorulmayı ve sonucunda mutlu olmayı, dans ve ritim ilişkisini, günlerce çalışmayı, sahne ve kostümün önemini ve daha birçok şeyi Dansevi’nde öğrendim.

Dansevi’nde insanlar mutlu olur, çünkü insanlar dans ederek eğlenir. Ben de öyleyim çünkü. Hem birçok insanla bir kareografi çalışmak çok keyifli, hele de derste Dinçer ve Seyhan Hocam olunca…

Dansevi’nde mutlu insanları görünce derslerimden kaynaklanan bütüm stresimi unuturum. Herkes benimle dostça ilgilenir ve ben kendimi önemli hissederim.

Seyhan Dişlon, dans ederken kendime örnek aldığım harika bir dans eğitmeni, harika bir insan, harika bir abla…Onunla zaman geçirmek beni çok mutlu eder.

Çünkü çok şey öğrenirim ondan. Hem beni çok ciddiye alır. Sanki beni çok önemseyen bir arkadaş gibi gelir bana.

Dinçer Dişlon, benim için çok önemli bir isim. Çünkü o çok başarılı bir insan.Yorulmak bilmez. Hem tatlı hem de sert biraz. Ama hedef için her türlü zorluğu göze alır. Ve yapar, yaptırır. İstersen yapma, paylar seni, ezer cümlelerle, bakışlarıyla. Çekinirim ondan, ama bilirim ki benim iyiliğim içindir onun beni yormak istemesindeki neden. Dinçer Hocam benim için hem bir ağabey hem de bir hoca.