Yalçın Ergiyen

Yalçın Ergiyen – Edebiyat Öğretmeni

Dansevi, bir adım atılarak girilen ve bir daha oradan çıkılmak istenmeyen bir bilgi, arkadaşlık ve eğlence dünyasıdır. İki değerli eğitmenin kursiyerlere yaklaşımları ve dans eğitmenliğinin ustalığıyla kendi sınırlarınızı zorlayarak kendinizi var etme duygunuzu yaşamanıza imkan sağlayan bu güvenilir kulüpte yeni arkadaşlar edinerek hayatınızı daha renkli bir yaşantıya dönüştürme imkanı sağlayan bir dostlar kulübüdür.

Yorgun, bitkin ve mutsuz bir ruh hali içinde olduğum zamanlarda bütün bu olumsuz duyguların ortadan kalkmasını sağlıyor. Dansevi dünyasının içinde olarak, yeni arkadaşlıklar sayesinde hayatımın zenginleştiğini düşünüyorum.

Eğlence anlayışım Dansevi sayesinde değişti. İş yükünü hissettiğimiz bir haftanın içinde Dansevi’nde geçirdiğim zamanlarda düzenli eğlenerek kendimi daha iyi hissetmeye başladım. Özellikle kalabalık bir ortamda başka insanlarla birlikte yapılan ya da onların önünde yapılan etkinliklerle daha rahat davranma çıtam yükseldi. Dans ve gösteri sanatları hakkında bilgim arttı. Hayata farklı bir pencereden bakmaya başladım.

Dansevi’nin gecelerine yıllardır katılıyorum. Bursa’nın en güzel mekanlarında ekonomik bir şekilde, insana güven veren dansseverlerle ailece haftada bir gece mutluluk içerisinde eğlenebileceğimiz bulunmaz bir fırsattır Dansevi geceleri.

Dansevi ailesine katılan herkes diğer insanlardan farklı olarak hayata daha pozitif bakıyor. Böylece herkesi etkileyen bir sinerji oluşuyor. Adeta herkes bu ortamdan mutluluk dopingi alıyor.

Dans eden insanların yüzündeki gülümseme ortamda bulunan herkese yansıyor. Mutluluğun bulaşıcı olduğunu gösteriyor.

Seyhan Hoca, son derece zarif, mütevazı, pozitif, yüreklendirici ve usta eğitmenliği ile dansa gönül vermiş biz kursiyerler için son derece önemli bir isim. Dans ederken  gözümüzü alamadığımız, sahne büyüsü olan efsane kadın.

Dinçer Dişlon, dans camiası için ulusal ve uluslararası başarıları ile birçok dansçı yetiştirmesiyle efsane bir isim. Onun derslerinde dansı öğrenmenin yanında olabilecek en hoş zamanları yaşarsınız. Neye elini atsa kısa sürede başarılı olmasına çok kez şahit oldum. Onun kitabında başarısızlığa yer yoktur.